انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله موبایل رایانه آشنایی با کابل های شبکه

آشنایی با کابل های شبکه

آشنایی با کابل های شبکه
آشنایی با کابل های شبکه

آشنایی با کابل های شبکه

کابل های شبکه یک کابل مستقیم یک نوع از کابل جفت پیچ خورده است که در شبکه های محلی برای اتصال یک کامپیوتر به یک هاب شبکه مانند یک روتر استفاده می شود.

این نوع کابل نیز گاهی به نام پچ کابل نامیده می شود و جایگزینی برای اتصالات بی سیم است که در آن یک یا چند رایانه از یک سیگنال بی سیم به روتر دسترسی پیدا می کنند.
یک کابل متقاطع یک نوع کابل سیم مسی با جفت پیچ خورده برای شبکه های LAN (شبکه محلی) است که در آن سیم های کابل کشیده شده اند تا پین سیگن های دریافت شده در کانکتور RJ-45 در یک طرف به سیگنال فرستنده متصل شوند پین در کانکتور RJ-45 در انتهای دیگر.
کابل های شبکه که یک ترمینال یا کامپیوتر را به یک سوئیچ شبکه یا پورت کنسول روتر متصل می کند. اغلب کابل رولینگ مسطح یا زرد است که برای جلوگیری از هر گونه سردرگمی بین سایر کابل های شبکه CAT5 وجود دارد.
کابل های مستقیم از طریق کابل به طور عمده برای اتصال دستگاه های بر خلاف استفاده می شود.
هر جفت سیم در هر جهت در یک جهت است.

 

کابل های شبکه

کابل های شبکه

 

یک کابل شبکه مستقیم به طور معمول در شرایط زیر استفاده می شود:

* ۱٫ اتصال یک روتر به یک توپی
* ۲٫ اتصال یک کامپیوتر به swtich
* ۳٫ اتصال یک پورت LAN به سوئیچ، هاب یا رایانه

کابل های متقاطع بسیار شبیه به کابل مستقیم هستند، به جز اینکه آنها جفت های سیمانی را دارند که در حال عبور هستند. این اجازه می دهد تا برای دو دستگاه برای برقراری ارتباط در یک زمان. بر خلاف کابل های مستقیم، از کابل های متقاطع برای اتصال دستگاه های مشابه استفاده می کنیم.

# ۱٫ اتصال یک کامپیوتر به یک روتر
# ۲٫ اتصال یک کامپیوتر به یک کامپیوتر
# ۳٫ اتصال روتر به روتر
# ۴ اتصال سوئیچ به سوئیچ
# ۵٫ اتصال هاب به هاب

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3