انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله علم و فناوری الکترود جوشکاری

الکترود جوشکاری

الکترود جوشکاری
الکترود جوشکاری

الکترود جوشکاری :

الکترود های مخصوص جوشکاری از ۲ قسمت مهم تشکیل شده است:
- پوشش روی فلز
- فلز جوشکاری

کارخانه‌های تهیه الکترود فلز جوشکاری را با قطرهای مختلف میسازند. این سازندگان الکترود ها را از ۲ میلیمتر تا ۶ میلیمتر و گاهی نیز بیشتر تهیه می‌نماید.

برای جوشکاری قطعه هایی که ضخامت آن‌ها ۱ یا ۲ میلیمتر می‌باشد از الکترودهای باریک استفاده می‌نمایند.مانند جوشکاری های در و پنجره ها که معمولا از پروفیل‌هایی با ورقه هایی به ضخامت ۱٫۵ میلیمتر ساخته شده اند.

برای جوش زدن قطعات با ضخامت بیشتر مانند جوشکاری قطعات تیر آهن و اصولاً برای جوشکاری ساختمان‌های فلزی از الکترود هایی با قطر بالا استفاده می‌کنند.

آلیاژ فلزی که برای جوشکاری انتخاب می‌شود باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

1. برای ساختن الکترود باید از فلزی کار گرفته شود که حداقل مقاومت کششی یا فشاری آن با ۲ قطعه فلزی که به همدیگر جوش می‌دهد، مساوی باشد.
2. باید خیلی راحت ذوب شود.
3. باید بلافاصله بعد از ذوب شدن جاری شود.
4. باید از فلزی کار گرفته شود که به اندازه کافی نفوذ پذیر بوده و به راحتی در قطعه هایی که باید جوش زده شوند، نفوذ نماید.
5
. باید با فلزی که می‌خواهند جوش بدهند ترکیب شیمیایی مضر وارد نکنند.
6. باید زود اکسید نشود.
7. باید با گازهای اطراف خود ترکیب شیمیایی نداشته باشند.
8. جنس آن و آلیاژ باید از قطعاتی که قرار است به هم متصل شوند فاصله داشته باشد.

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3