انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی
جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی در واقع یک عمل ثانویه می باشد که برای ترمیم بینی انجام می شود .

جراحی ثانویه بینی در صورتی انجام میگیرد که فرد از عمل اول خود راضی نبوده و یا به علت های مختلفی بعد از عمل اول مشکلی برای بینی پیش بیاید .

در این مقاله ابتدا جراحی ترمیمی را تعریف و بعد نکاتی را در مورد آن عنوان می کنیم .

جراحی ترمیمی بینی همان عمل بینی در مرحله دوم می باشد . در این مرحله جراحی برای ترمیم ظاهر و یا عملکرد بینی فردی که قبلا عمل ناموفق داشته انجام خواهد شد 

در این نوع از عمل ها به علت ظرافت در کار و همچنین پیچیدگی بیشتر نسبت به عمل اول لازم است تا بیماران یک پزشک جراح دارای تخصص و تجربه کافی را برای این کار انتخاب کنند .

دکتر حامد عباسی ، جراح زیبایی بینی و دارای بورد تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن و عضو مرکز تحقیقات راینولوژی ایران و انجمن راینولوژی می باشد

جراحی ترمیمی بینی می تواند شامل یک عمل جراحی ساده برای حذف مقداری از استخوان اضافی و یا یک عمل جراحی بسیار پیچیده برای اصلاح کامل بینی باشد .

بهترین زمان مناسب برای این نوع عمل تقریبا یک سال بعد از عمل اول می باشد .

چند دلیل برای انجام عمل بینی ثانویه

دلایلی متعددی وجود دارد که در آن ممکن است فرد تمایل به عمل ترمیمی بینی داشته باشد که برخی از شایع ترین آنها به شرح ذیل است :

  • نوک غیرطبیعی و مصنوعی بینی
  • بزرگ و نافرم بودن بینی
  • فاصله زیاد بین دو سوراخ بینی
  • داشتن خشکی بینی و مشکلات تنفسی حاد
  • انحراف تیغه بینی و ناراضی بودن فرد از ظاهر بینی خود

 

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

 

نکات مهم در مورد جراحی ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی بسیار متفاوت تر از جراحی بینی اولیه است و انجام آن به تجربه و تخصص زیادی نیاز دارد . پس حتما در مورد انتخاب کسی که این کار را برای شما انجام دهد بسیار دقت کنید .

در این نوع از عمل های اصلاحی لازم است تا بیمار درک و فهم مناسبی از محدودیت های این نوع عمل جراحی داشته باشد و به صورت واقع بینانه ای درباره نتیجه بعد از عمل صحبت کند.

این موارد تنها با مشاوره و راهنمایی دکتری متخصص و با تجربه انجام خواهد شد .

اهمیت پوست در جراحی ترمیمی بینی

در جراحی ترمیمی بینی باید به پوست بینی توجه ویژه ای داشت . در هنگام عمل باید برش ها در نهایت ظرافت انجام شود تا مبادا به پوستی که اکنون نازک شده است آسیبی برسد. یکی از تفاوت های عمل اول و جراحی ترمیمی بینی واکنش التهابی شدیدی است که در بافت نرم بینی ایجاد می شود . واکنش التهابی پوست در عمل اولیه بسیار ملایم می باشد ولی در عمل ترمیمی بینی بافت های نرم بینی واکنشی شدیدتر و متفاوت تر از خود نشان خواهند داد .

به همین منظور هم ضروری است که جراحی به روشی دقیق و غیر آسیب زا انجام شود تا از به وجود آمدن هرگونه التهاب و تشکیل بافت همبند جلوگیری گردد . البته در جراحی ترمیمی بینی روند درمان بیمارانی با پوست ضخیم و بیمارانی با پوست بسیار نازک متفاوت است .

 روش های عمل ترمیمی بینی

در صورت عدم رضایت بیمار از عمل اول بینی خود، دکتر متخصص با توجه به شرایط بیمار و خواسته او و همچنین تشخیص حرفه ای خود می تواند از عمل جراحی دوم به عنوان عمل ترمیمی استفاده کند

دکتر نوع این عمل جراحی ترمیمی بینی را بسته به تشخیص حرفه ای خود و وضعیت بیمار انتخاب می کند . در عمل ترمیمی بینی دو روش وجود دارد که در این قسمت آن ها را شرح می دهیم :

۱- جراحی ترمیمی بینی به روش باز

این روش معمولاً در زمانی اتخاذ و اجرا می شود که تغییرات عمده یا ساختاری وجود داشته باشد . در این روش عمل ترمیمی بینی ، برش هایی در قسمت خارجی بینی زده می شود و عمل مورد نظر انجام می پذیرد .

معمولاً از این روش برای بالا بردن پل بینی در بین سوراخ های بینی استفاده می شود .

 

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

۲- عمل ترمیمی بینی به روش بسته

در این روش که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد برش های متعددی در داخل بینی زده می شود .

هدف از ایجاد این برش ها در داخل بینی دسترسی پیدا کردن به ساختار بینی است که به آن اندونازول نیز گفته می شود . از روش بسته معمولاً برای اصلاحات ریز و کوچک استفاده می شود .

تعداد قابل ملاحظه ای از بیماران دکتر عباسی ، بیمارانی هستند که قبلا در جایی دیگر عمل جراحی بینی انجام داده اند ولی از نظر ظاهری یا کارکرد تنفسی از نتیجه عمل خود راضی نیستند .

ممکن است ایراد بینی یک عیب مختصر باشد که اصلاح آن به راحتی قابل انجام است و یا اینکه ساختار بینی به کلی بهم ریخته باشد که کار را بسیار مشکل می کند .

کسانی که قصد انجام عمل مجدد دارند باید آگاه باشند که اصلاح بعضی ایرادات ممکن است به راحتی ممکن باشند و در مواردی ممکن است مشکل باشد 

بعضی موارد که جراح اولیه قسمتی از ساختار بینی را زیاد برداشته باشد ، اصلاح کامل آن ممکن است غیر ممکن باشد .

هرچه جراحی اولیه با دستکاری بافتی کمتری همراه بوده باشد ، جراحی ترمیمی بینی احتمال موفقیت بیشتری خواهد داشت .

در جراحی مجدد بینی احتمال استفاده از غضروف گوش یا دنده وجود دارد . جراحی مجدد بینی نیاز به تجربه بالا و مهارت کافی دارد و با وجود یک جراح خوب هم ممکن است نتایج عمل کاملاً ایده آل نباشد .

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3