انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله علم و فناوری حشر کش

حشر کش

حشر کش
حشر کش

حشر کش : یکی از مواد سمی و بسیار خطرناک که میتواند در  هنگام استفاده  سبب مسمومیت شود حشره کش است  که بیشتر در فصل تابستان برای رهایی از گرنده پشه های کوچک کاربرد دارد.


تاریخچه حشره کش :

در قدیم برای رهایی از شر پشه ها از روش های زیادی استفاده میکردند بطور مثال  بعضی با نصب یک چادر سفید بصورت توری  از شرآن ها در امان بودند و بعضی با یک چوب متصل به یک پلاستیک پشه ها را از بین میبردند .


ولی از زمان جنگ جهانی دوم تعداد بسیار زیادی ماده شیمایی حشره کش ساخته شده و به مقدار فراوان به کار رفته است به طوری که تاکنون بیش از ۳۰۰ ماده شیمیایی را به علت داشتن خاصیت حشره کش مشخص کرده اند که حدود ۹۰ درصد از آن ها ترکبیات آلی می باشند.

انواع حشره کش :

امروزه حشره کش ها بر حسب از مواد سمی  مشترکی ساخته میشوند  که شدت کشندگی این مواد میتواند کم و متوسط و زیاد باشد و این مقدار کشندگی باید طوری کنترل شود که در هنگام استفاده  افراد را دچار مسمومیت نکند اصولاحشره کش ها را میتوان بر اساس چگونگی راه ورود به بدن، میزبان سمیت و منشاء تولید آن ها در ۳ گروه زیر دسته بندی میشوند :

۱) حشره کش های آنتی کلین استراز

۲) حشره کش های آلی کلره

۳) سایر حشره کش ها

حشره کش های آنتی کلین استراز خود به دو دسته حشره کش های آلی فسفره و کاربامات ها تقسیم بندی میشوند، امروزه حشره کش های أنتی کلین استراز به ویژه گروه فسفردار آلی رایج ترین حشره کش های مصرفی را تشکیل می دهند.


موارد استفاده از حشره کش:

ـ بعد از پاشیدن حشره کش محل را سریع ترک کنید.

ـ از پاشیدن آن بر روی صورت یکدیگر خودداری شود.

ـ آن را جای بسیار گرم یا داغ نگهداری نکنید.

ـ هنگام استفاده از آن از کودکان بخواهید محل را ترک کنند.

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3