انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله اخبار روش ساخت و تولید کانکس

روش ساخت و تولید کانکس

روش ساخت و تولید کانکس
روش ساخت و تولید کانکس

در این مقاله شما را با روش ساخت و تولید کانکس در کارگاه کانکس سازی خود آشنا می کنیم ، اما در ابتدا به معرفی مراحل ساخت و تولید کانکس خواهیم پرداخت .

مراحل ساخت و تولید کانکس

 1. سفارش کانکس : اگر سفارش مشتری در سازه های از پیش ساخته ما نبود بر اساس نیاز مشتری به طراحی کانکس می پردازیم .
 2. طراحی کانکس : توسط مهندسین طراح با نرم افزار های کامپیوتری و در دو بخش طراحی دو بعدی و سه بعدی انجام می گیرد که پس از تائید طرح سه بعدی کانکس توسط خریدار ، تولید آغاز می شود .
 3. تولید کانکس :مدیر تولید پس از بررسی نقشه ها دستور ساخت را امضا و ناظر و مجریان تولید کانکس را مشخص می کند.
 4. تحویل کانکس : در این بخش مراحل ساخت کانکس به پایان رسیده و کار آماده تحویل به مشتری می باشد.

ساخت کانکس با توجه به نوع کانکس و کاربری آن دارای مراحل مختلفی است اما تولید کانکس به طور کلی ۳ مرحله دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

مراحل ساخت و تولید کانکس که در انواع کانکس ها مشترک است :

 • اسکلت کانکس : این مرحله در واقع ساخت استراکچر و استخوان بندی اصلی سازه بوده که به آن اسکلت کانکس می گویند.این بخش بیشتر شامل عملیات برش کاری و جوش کاری آهن آلات و اتصال آنها مطابق نقشه های اجرایی ترسیم شده می باشد.
 • تزئین کانکس : این مرحله مانند مرحله نازک کاری در ساختمان بوده که به تزئین کانکس معروف است.این بخش نوبت نصب درب ها و پنجره ها ، پوشش داخلی و خارجی سازه ،عایق بندی و درزگیری ، اجرای کف و کفپوش ، سیم کشی و نصب چراغ های داخلی و خارجی ، نصب کلید و پریز ها و بسیاری از جزئیات و تزئینات دیگر می باشد.
 • رنگ آمیزی کانکس

ما در مقاله ای دیگر به معرفی انواع کانکس پرداختیم ، اگر این مقاله را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که در تولید هر یک از این کانکس ها نیاز به مواد و مصالح متفاوتی است . مثلا کانکس ضد زلزله از مصالح و اسکلت بندی خاصی تولید شده که در کانکس های دیگر این چنین نیست .

روش ساخت و تولید کانکس

انواع تقسیم بندی کانکس ها در مرحله تولید

 1. کانکس معمولی یا همان فلزی که از قدیمی ترین سبک های ساخت کانکس میباشد، در این نوع کانکس شما ظاهری فلزی و درب و پنجره های معمولی آلومینیومی مشاهده می نمائید و سقف آنها به صورت دو طرف شیب دیده می شود.
 2. نوع دوم کانکس، کانکس ساندویچ پانل می باشد که این نوع کانکس با مواد اولیه مدرن تری نسبت به نوع معمولی تهیه می شود و شما ظاهر آن را به صورت فلزی و یکنواخت و بدون پیچ و پرچ در بدنه ملاحظه می نمایید و معمولا سقف آن بصورت یک طرف شیب و یا مسطح دیده می شود.
 3. کانکس های نوع bts و تاسیساتی، این نوع کانکس ها بیشتر جنبه صنعتی و تاسیساتی دارند و ظاهری بسیار متفاوت از نوع های دیگر دارند، یکی از تفاوت های آن این است که کف کانکس دریچه های باز جهت عبور کابل و تاسیسات وجود دارد و بعضا دارای درب ورودی ضد آب هستند.
 4. نوع کانکس سردخانه ای یا کانکس با عایق تزریقی جهت استفاده در صنایع و مواردی که نیاز به کنترل دما می باشد استفاده می شود، مانند سردخانه های پشت ماشین ها و سردخانه ها و گرم خانه های صنعتی و بهداشتی که اغلب آنها دارای تاسیسات سرمایشی و یا گرمایشی خاص می باشند.
 5. نوع کانکس اجرا در محل، این نوع کانکس برای مواردی استفاده می شود که یا از نظر مساحتی غیر قابل حمل می باشند و یا محل نصب صعب العبور می باشد.

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3