انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت روغن زیتون

روغن زیتون

روغن زیتون
روغن زیتون

روغن زیتون :

امروز  زیتون یکی از موثر ترین روغن ها برای خوراکی و آرایشی به،حود اختصاص داده است و استفاده از این روغن به نسبت روغن های جامد که استفاده میکنم  بینهایت بهتر است استفاده از روغن های جامد در دراز مدت سبب :

ـ افت بدن

ـ کیپ شدن رگ های قلب

ـ پیری زودرس

 ـ چربی  میشود

در صورتی که روغن زیتون جزو روغن های مغذی است که برحسب  سلامتی آن  در سایر کشور ا ازجمله کشور های مدیترانه ای بشدت استفاده میشوند و بعضی کاربرد آن بصورت سرخ کردنی و  جای سس روی سالاد  می باشد.

انواع روغن زیتون:

روغن زیتون در بازار فروش به دو نوع تقسیم میشود که این دو نوع از لحاظ کیفیت با هم تفاوت هایی دارند روغن زیتون برحسب خالص بودن و کیفیت دارای چند نوع است. روغن زیتون سرد یا بکر  که با فشار زیاد از زیتون ها خارج می شود و این روغن از نظر کیفیت بهترین نوع روغن زیتون است.

نوع دیگر روغنی است که وقتی در اثر فشار زیاد مقداری از روغن زیتون گرفته شد، میوه ها را با آب مخلوط کرده و آنها را دو بار تحت فشار قرار می دهند تا روغن آن خارج شود. این روغن از نظر کیفیت پایین تر از روغن نوع اول است و پس از تصفیه به مصرف خوراکی می رسد.

رژیم و لاغر شدن با روغن زیتون:

اغلب کاربرد روغن زیتون در رژیم های غذایی است زیرا علاوه بر سلامتی جسمانی که به ارمغام  می آورد  زیبایی و شفافیت پوست و علل اخصوص  ریزش مو را کند میکند

مطالب مرتبط3

3

3

3