انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت سیگار

سیگار

سیگار
سیگار

سیگار یک قسمت کوچک از برگ های ریز بریده بریده ای است که در کاغذ نازک قرار می گیرند


بطوری که  انتها را آتش میزنند که سبب سوزاندن سیگار می شود و اجازه می دهد که دود از انتهای دیگر که در دهان  نگه داشته می شود، در معرض استنشاق قرار گیرد.


تاریخچه سیگار :

اولین سیگار ها  شبیه سلف خود، سیگار بود وبه نظر می رسد سیگار در قرن نهم میلادی در مکزیک و مرکزی آمریكا به صورت لوله ها و لوله های سیگار وجود داشته است. و بعد از آن آزتک ها، تنباکو و سایر داروهای روانگردان را در مراسم های مذهبی دودی استفاده می شد.

نکته:

بیشتر سیگارهای تولید شده از لحاظ فیزیکی فیلتریک  می شوند و همچنین شامل تنباکو و سایر مواد افزودنی می شوند.

 

محتویات سیگار:

نیکوتین، مواد اولیه روانگردان در تنباکو و در نتیجه سیگار، بسیار اعتیاد آور است. تقریبا نیمی از افراد اعتیاد دار به  نیکوتین سیگار می کشند  و بر اثر این اعتیاد از بیماری های مرتبط با دخانیات  و به طور متوسط ​​14 سال عمر را از دست می دهند.

 مصرف سیگار توسط زنان:

امار نشان داده است که مصرف سیگار توسط زنان باردار باعث:

ـ  ایجاد نقص های زایمان، از جمله وزن کم جنین هنگام تولد

ـ  ناهنجاری های جنینی

 ـ زایمان زودرس می شود.

دود سیگار:

 دود سیگار به افراد بی شمار آسیب رسانده است و این منجر به قانونگذاری شده است که ممنوعیت سیگار کشیدن در بسیاری از محل های کار و مناطق عمومی است.

دود تولید شده است  حاوی بیش از 4000 ترکیب شیمیایی متمایز از جمله نیکوتین، مونوکسید کربن و بیش از 50 نوع مواد دیگر  که سرطان زا هستند.

 نکته:

سیگارها یک منبع مکرر از آتش سوزی خانه هستند که باعث شد که اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا از سال 2011 تا کنون ممنوعیت سیگارهایی را که  استاندارد نابسامانی دارند ممنوع کنند.

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3