انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت سیگار

سیگار

سیگار
سیگار

سیگار یک قسمت کوچک از برگ های ریز بریده بریده ای است که در کاغذ نازک قرار می گیرند


بطوری که  انتها را آتش میزنند که سبب سوزاندن سیگار می شود و اجازه می دهد که دود از انتهای دیگر که در دهان  نگه داشته می شود، در معرض استنشاق قرار گیرد.


تاریخچه سیگار :

اولین سیگار ها  شبیه سلف خود، سیگار بود وبه نظر می رسد سیگار در قرن نهم میلادی در مکزیک و مرکزی آمریكا به صورت لوله ها و لوله های سیگار وجود داشته است. و بعد از آن آزتک ها، تنباکو و سایر داروهای روانگردان را در مراسم های مذهبی دودی استفاده می شد.

نکته:

بیشتر سیگارهای تولید شده از لحاظ فیزیکی فیلتریک  می شوند و همچنین شامل تنباکو و سایر مواد افزودنی می شوند.

 

محتویات سیگار:

نیکوتین، مواد اولیه روانگردان در تنباکو و در نتیجه سیگار، بسیار اعتیاد آور است. تقریبا نیمی از افراد اعتیاد دار به  نیکوتین سیگار می کشند  و بر اثر این اعتیاد از بیماری های مرتبط با دخانیات  و به طور متوسط ​​14 سال عمر را از دست می دهند.

 مصرف سیگار توسط زنان:

امار نشان داده است که مصرف سیگار توسط زنان باردار باعث:

ـ  ایجاد نقص های زایمان، از جمله وزن کم جنین هنگام تولد

ـ  ناهنجاری های جنینی

 ـ زایمان زودرس می شود.

دود سیگار:

 دود سیگار به افراد بی شمار آسیب رسانده است و این منجر به قانونگذاری شده است که ممنوعیت سیگار کشیدن در بسیاری از محل های کار و مناطق عمومی است.

دود تولید شده است  حاوی بیش از 4000 ترکیب شیمیایی متمایز از جمله نیکوتین، مونوکسید کربن و بیش از 50 نوع مواد دیگر  که سرطان زا هستند.

 نکته:

سیگارها یک منبع مکرر از آتش سوزی خانه هستند که باعث شد که اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا از سال 2011 تا کنون ممنوعیت سیگارهایی را که  استاندارد نابسامانی دارند ممنوع کنند.

مطالب مرتبط3

3

3

3