انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت قهوه چیست

قهوه چیست

قهوه چیست
قهوه چیست

قهوه : قَهوه نوعی نوشیدنی رایج است که از دانه‌های بوداده وآسیاب‌ شدهٔ گیاه قهوه به دست می‌آید.

نکته:

نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح ممکن است سبب افزایش انرژی شود. تحقیقات نشان می دهد مزایای بهداشتی زیادی مرتبط با نوشیدن قوه وجود دارد ازجمله:

ـ کمک به جلوگیری از دیابت

ـ کاهش خطر ابتلا به بیماری کبد.

ـ محافظت در مقابل دیابت نوع 2

ـ بیماری پارکینسون

ـ تقویت قلب


قهوه خانه:

در قرن 17 میلادی، محبوبیت این نوشیدنی باعث ایجاد تعدادی از قهوه خانه شد که "قهوه خانه های پنی" نامیده می شدند، زیرا با یک پنی می توانستند یک فنجان قهوه خریداری کنند و مکالمات هوشمندانه ای با افراد دیگر داشته باشند امروزه بیش از 400 میلیارد فنجان قهوه هر ساله مصرف می شود و قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است که در مناطق مختلف طرفداران زیادی دارد.


قهوه ممکن است از دیابت نوع 2 محافظت کن:

محققان UCLA مشخص کردند که  نوشیدن  قهوه باعث افزایش سطح پلاسمایی گلوبولین اتصال دهنده هورمون جنسی (SHBG) می شود. SHBG فعالیت بیولوژیکی هورمونهای جنسی بدن (تستوسترون و استروژن) را کنترل می کند که نقش مهمی در توسعه دیابت نوع 2 دارد.

دکتر سیمین لیو، در یکی از مقاله های خود  گفت: "ارتباط معکوس بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد.

قهوه و بیماری پارکینسون:

محققان در ایالات متحده یک مطالعه انجام دادند که ارتباط بین مصرف قهوه و خطر بیماری پارکینسون را ارزیابی کرد. نویسندگان این مطالعه به این نتیجه رسیدند که "مصرف قهوه و مصرف کافئین با میزان بروز بیماری پارکینسون به میزان قابل توجهی پایین است"

بر اساس مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقاتی مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل (RI MUHC) که در مجله Neurology منتشر شده است، علاوه بر این، کافئین در قهوه می تواند کنترل حرکت در افراد مبتلا به پارکینسون را کنترل کند.


کنترل سرطان  و کبد :

محققان ایتالیایی دریافتند که مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان کبد را در حدود 40 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این، برخی از نتایج نشان می دهد که اگر سه فنجان در روز بخورید، خطر بیش از 50٪  این بیماری کاهش می یابد

مطالب مرتبط3

3

3

3