انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله موبایل رایانه لنز دوربین

لنز دوربین

لنز دوربین
لنز دوربین

لنز دوربین یک لنز نوری یا مجموعه ای از لنزهای مورد استفاده در ارتباط با بدن و مکانیزم دوربین است که تصاویری از اشیا را بر روی فیلم عکاسی یا رسانه های دیگر که قادر به ذخیره تصویری از لحاظ شیمیایی یا الکترونیکی هستند، می سازد.

تفاوت لنز :

تفاوت اصلی بین لنز مورد استفاده برای یک دوربین عکاسی ، یک دوربین فیلمبرداری ، یک تلسکوپ ، یک میکروسکوپ یا یک دستگاه دیگر وجود ندارد، اما طراحی و ساخت دقیق متفاوت است. یک لنز ممکن است به طور دائمی به دوربین متصل شود، یا ممکن است با لنزهای فاصله کانونی ، دیافراگم و دیگر ویژگی های قابل تعویض باشد .
در حالی که در اصل،یک لنز محدب ساده کافی است، در عمل یک لنز ترکیبی که از تعدادی ازعناصر لنز نوری ساخته شده است، برای اصلاح (تا آنجا که ممکن است) بسیاری از اختلالات نوری است که بوجود می آیند.  و برخی انحرافات در هر سیستم لنز خواهد بود. این کار طراح لنز برای تعادل آن است و یک طراحی مناسب برای استفاده عکاسی و احتمالا تولید انبوه تولید می کند.

تعداد عناصر :

طراحی لنزهای عکاسی :

پیچیدگی یک لنز - تعداد عناصر و درجه ناسازگاری آنها - بستگی به زاویه دید، حداکثر دیافراگم و قیمت مورد نظر در میان متغیرها دارد. یک لنز بسیار بزرگ لنز بزرگ دیافراگم باید از ساختار بسیار پیچیده ای برای اصلاح ابیرات های نوری استفاده کند وهنگامی که لبه یک لنز بزرگ برای تصویر سازی استفاده می شود که در لبه میدان بدتر می شود.

یک لنز بلند فوکوس دیافراگم کوچک می تواند از ساخت بسیار ساده برای دستیابی به کیفیت تصویر قابل مقایسه باشد:

 دوبل (دو عنصر) اغلب کافی است. برخی از دوربین های قدیمی تر دارای لنزهای قابل تبدیل (آلمانی Satzobjektiv) از فاصله کانونی طبیعی بودند. عنصر جلو می تواند شل شود، یک لنز دو برابر فاصله کانونی، و نیمی از زاویه دید و نیم دیافراگم را ترک کند. نیم لنز ساده تر از کیفیت مناسب برای زاویه دید باریک و دیافراگم نسبی مناسب بود. بدیهی است که سیلندر باید دو برابر طول نرمال باشد.

لنز دوربین:

دوربین با لنز خوب با حداکثر دیافراگم بدون بزرگتر از f / 2.8 و ثابت، طبیعی، فاصله کانونی نیاز به حداقل سه (سه گانه) و یا چهار عنصر دارد(نام تجاری " تسار " از تسره یونانی ، به معنی "چهار").

زوایای وسیع ترین دامنه اغلب دارای پانزده یا بیشتر هستند. بازتاب نور در هر یک از چندین رابط بین رسانه های مختلف نوری (هوا، شیشه، پلاستیک) به طوری که کنتراست و اشباع رنگ را کاهش داد . مانند لنزهای زودرس، به خصوص لنزهای زوم، به ویژه جایی که لنز به طور مستقیم توسط یک منبع نور روشن شده است.

مطالب مرتبط3

3

3

3