انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت مسمویت

مسمویت

مسمویت
مسمویت

مسمویت: مسمومیت یکی از بیماری های بسیار خطرناک است که  اگر کنترل و یا به دکتر مراجعه نشود و یا راهکار های کاهش آن صورت نگیرد ممکن است به مرگ افراد منجر شود .

انواع مسمویت:

ـ مسمومیت حاد

ـ مسمومیت مزمن


مسمومیت حاد: این نوع مسمومیت از نوع خطر ناک می باشد و بطوری است که کم کم علائم خود را نشان میدهد  و این علائم و نشانه های یاد شده در زبعد از ۳۰ الی ۵۰ دقیقه به ترتیب ظاهر شده و در عرض ۲ الی ۸ ساعت به حداکثر شدت خود می رسد:

نشانه های مسمومیت حاد :

ـ بی اشتهایی
ـ سردرد
ـ خواب آلودگی
ـ ضعف
ـ هیجان
ـ لرزش زبان و پلک چشمها
ـ میوزیس و اختلال در قدرت بنیایی .

علایم با شدت متوسط شامل:

تهوع، ازدیاد ترشح بزاق، اشک ریزش، کرامپ های شکمی، استفراغ ، عرق، نبض کند و لرزش های عضلانی

مسمومیت حاد در حالت شدید دارای نشانه های اسهال پایدار گشته ، و در عمل تنفس اختلال ایجاد میکند  وممکن است به تشنج و اغما و توقف قلب منجر شود.

مسمومیت مزمن:

 مسمومیت مزمن دیگر نوع مسمومیت است و در بعضی مواقع دارای نشانه های مشترکی با نوع حاد خود میباشد که برای رفع آن حتما باید به پزشک مراجعه کرد و تحت نظذ بود .

عوارض این نوع مسمومیت مورد بحث است بعضی ها اعتقاد چندانی بدان نداشته و برخی به تولید اختلالاتی در سیستم خون ساز معتقدند. عده ای از دانشمندان نیز مسمومیت مزمن را باعث ایجاد ضعف و سستی در عضلات میدانند که ممکن است.

 پیشرفت آن سبب فلج نیز شود. بالاخره عده دیگر از دانشمندان معتقدند که در اثر مسمومیت مزمن ممکن است علایمی مشابه مسمومیت حاد ولی به طور خفیف بروز کند. بی مناسبت نیست یادآوری کنیم که در بعضی موارد مسمومیت خفیف، علایمی مانند اسهال های مقاوم مشاهده می شود که در صورت عدم اطلاع از سابقه تماس با سم، تشخیص آن مشکل است

مطالب مرتبط3

3

3

3