انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله اخبار معرفی انواع کانتینر

معرفی انواع کانتینر

معرفی انواع کانتینر
معرفی انواع کانتینر

در مطلب قبلی به توضیح کانتینر چیست پرداختیم و در این مطلب به معرفی انواع کانتینر می پردازیم . کانتینر ها از نظر نوع کاربری دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام برای یک نوع خاص از کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در ادامه به معرفی کانتینر ها می پردازیم :

  • کانتینر کالای خشک (Normal Container) : پرکاربردترین و رایج ترین نوع کانتینر می باشد که هر نوع کالای خشک با این کانتینر حمل می شود .

معرفی انواع کانتینر

  • کانتینر تاشو :  این نوع کانتینتر ها بدلیل تاشو بودن (در صورت لزوم) حجم کمتری را اشغال می کنند .

 

معرفی انواع کانتینر ها

  • کانتینر یخچال دار (Refrigerator Container ): این نوع کانتینر ها دارای سیستم خنک کننده ( گاز خنک کننده ، مایع خنک کننده ) می باشند و برای حمل کالاهایی مورد استفاده قرار می گیرند که امکان فاسد شدن آنها وجود دارد .

معرفی انواع کانتینر

  • کانتینر حرارتی: (Heated Container ) : برعکس کانتینرهای یخچالی برای محموله هایی که باید در هوای گرم نگهداری شوند استفاده می شود.

معرفی انواع کانتینر

  • کانتینر عایق بندی شده: ( Insulate Container) : مکانیزم این نوع کانتینر ها ثابت نگه داشتن دما است و امکان ورود و خروج هوا به کانتینتر عایق بندی شده وجود ندارد .

معرفی انواع کانتینر

  • کانتینر تهویه دار (Ventilate Container) : این نوع کانتینر ها برای کالاهایی استفاده می شوند که نیاز به تهویه دارند تا خراب نشوند مثل قهوه . همین باعث شده است کانتینر تهویه دار به کافی کانتینر (coffee container) مشهور شود.

معرفی انواع کانتینر

  • کانتینر روباز ، کانتینر پهلو باز ، کانتینر رو و پهلو باز : این نوع کانتینر ها مثل کانتینر کالای خشک هستند با کمی تفاوت . در کانتینر رو باز (Open top Container) به جای سقف فلزی از سقفی با جنس پارچه کرباسی استفاده شده است .

معرفی انواع کانتینر

یک طرف کانتینر پهلو باز (Open side Container) از در تشکیل شده که باعث سهولت در بارگیری و استفاده حداکثری از فضای کانتینر می شود .

معرفی انواع کانتینر

کانتینر رو و پهلو باز (Open top-open side Container) در واقع کاربرد خاص خودش را دارد و ترکیبی از دو نوع بالاست .

 

معرفی انواع کانتینر

 

  • کانتینر حمل گاز فشرده: از این کانتینر ها برای حمل گاز استفاده می شود که استوانه ای شکل هستند .

معرفی انواع کانتینر

  • کانتینر مخزن دار (Tank Container) : این نوع کانتینر مانند کانتینر حمل گاز فشرده به شکل استوانه است و برای حمل مایعات استفاده می شود .

 

معرفی انواع کانتینر

مطالب مرتبط3

3

3

3