انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله تلگرام معرفی و آشنایی با نرم افزار تلگرام

معرفی و آشنایی با نرم افزار تلگرام

معرفی و آشنایی با نرم افزار تلگرام
معرفی و آشنایی با نرم افزار تلگرام

اطلاعات کاملی درباره شبکه مجازی تلگرام:

از آنجایی که انسان یک موجود کاملا اجتماعی می باشد از قدیم الایم بشر به فکر تعامل و صحبت با یکدیگر بوده است. روش های ارتباطی مختلفی از گذشته تا به امروز وجود داشته اند. مثلا اگر سری به تخت جمشید بزنید متوجه خواهید شد که در آن زمان از کشیدن عکس روی سنگ های بزرگ و کوچک برای ارتباط با نسل های آینده استفاده می شده است. اما به مرور زمان با آمدن خط، کم کم نقش کشیدن اشکال روی سنگ ها کمتر از گذشته به چشم می خورد. انسان خط را اختراع کرد تا بتواند راحت تر از گذشته با هم نسل های خود و همچنین نسل های آینده ارتباط برقرار کند.

با پیشرفت زمان و زیاد شدن مکالمه ها، انسان توانست کامپیوتر را ابدا کند که توسط آن می توانست اطلاعات خود را ثبت و در هر زمانی که می خواهد به آن دسترسی داشته باشد. در این زمان انسان می توانست از طریق تلفن با اشخاص دیگر در هر جای دنیا ارتباط برقرار کند. اما چون انسان طبیعتا دنبال پیشرفت می باشد تصمیم گرفت به شیوه ای خاص ارتباط بین کشور های مختلف و خرید و فروش بین آنها را ساده تر کند. پس نیاز به ابزاری مثل اینترنت کاملا احساس می شد. وقتی اینترنت آمد و در میان انسان ها جا باز کرد، می توانستید از طریق آن با هر شخصی در هر جایی از دنیا ارتباط برقرار کنید حتی ارتباطی از نوع ارتباط تصویری. البته این فقط یکی از میلیون ها کاری بود که می توان با اینترنت انجام داد.

وقتی کامپیوتر وارد بازار شده و پیشرفت کرد به مرور زمان شاهد به وجود آمدن ابزاری دیگر مثل موبایل، تب لت، لپتاپ و غیره بودیم. برای ارتباط راحت تر افراد با یکدیگر شبکه های اجتماعی کامپیوتری همانند فیسبوک، توییتر، تامبلر و ... به وجود آمدند. ولی در این زمان شاید همه افراد کامپیوتر یا لپتاپ نداشته باشند اما تقریبا همه گوشی موبایل دارند. مبتکران با توجه به این نکته تصمیم گرفتند برنامه های  نرم افزاری قابل نصب روی گوشی درست کنند که انسان ها بدون نیاز به کامپیوتر و فقط از طریق تلفن همراه بتوانند با اشخاص مختلف در هر جای دنیا ارتباط بر قرار کنند. از جمله این نرم افزار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لاین، وایبر، واتساپ، اینستاگرام، وی چت و غیره اشاره کرد. اما بعضی از برنامه هایی که به آنها اشاره کردیم به دلایل مختلف پیشرفت چشمگیری نداشته و به سرعت از نظر ها محو شدند. یکی از برنامه های که بعد از انتشار به سرعت در بین مردم پیشرفت کرد و امروزه خیلی ها حتی از طریق آن کسب درآمد های میلیونی می کنند ((تلگرام)) نام دارد.

ورود تلگرام به بازار شبکه های اجتماعی موبایل

برخی از شبکه های اجتماعی موبایل به دلیل سنگین بودن و برخی دیگر به دلیل نداشتن امنیت، کم کم از بین برنامه های نصب شده روی موبایل افراد کنار رفتند. اما همانطور که در عکس بالا می بینید تلگرام با شعاری که در عکس وجود دارد به میدان آمد. اگر به معنی شعار دقت کنید به عبارت مقابل خواهید رسید: ارسال پیامک رایگان همراه با امنیت به کل جهان.

مردم با نصب ابزار تلگرام روی موبایل خود به سرعت متوجه سبک بودن و راحتی کار این برنامه شدند و آن را در میان برنامه های نصب شده روی موبایل خود قبول کرده و به یکدیگر معرفی کردند. برخی نیز وقتی فهمیدند این برنامه به زودی تبدیل به مهمترین برنامه ارتباطی بین مردم خواهد شد سریعا از ابزاری که تلگرام در اختیار آنها گذاشته بود استفاده کرده و برای خود گروه ها و کانال های متعدد زده و به سرعت آنها را با تبلیغاتی که کردند رشد داده و بعدا از طریق این کانال ها و گروه ها، کسب درآمد نیز کردند.در ادامه به معرفی کامل شبکه تلگرام خواهیم پرداخت.

کار کردن با تلگرام

بعد از اینکه با شماره خود یک اکانت تلگرام را بالا بیاورید می توانید به راحتی هر چه تمام با زدن روی نام مخاطبین خود با آنها شروع به چت کرده یا مکالمه صوتی به همراه ارسال عکس یا ویدیو داشته باشید. اما در ادامه شما را با امکاناتی که تلگرام در اختیارتان قرار داده آشنا خواهیم کرد.

1)Add: اضافه کردن افراد در بین مخاطبین تلگرامی خود

2)chat: چت کردن با مخاطبین موجود در تلگرام خود. همچنین مخاطبینی که در تلگرام شما موجود نمی باشند، از طریق شماره موبایل یا id تلگرامی خود می توانند با شما چت یا گفتگو کنند.

3)Secret Chat :Secret Chat تفاوت‌های مهمی با چت‌های عادی دارد و در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. برای شروع این نوع گفتگو، به پروفایل شخص مورد نظر بروید و گزینه سبزرنگ Secret Chat را انتخاب کنید.


اولین و مهم‌ترین فرق بین این نوع چت با چت‌های عادی پروتکل End To End است. تمامی پیام‌ها در این نوع چت به‌صورت کدگذاری شده رد و بدل می‌شود و در هیچ کجا ذخیره نخواهد شد. برخلاف چت عادی که در تمامی دستگاه‌هایی که به تلگرام شما متصل هستند قابل رؤیت است (مانند نسخه کامپیوتری تلگرام)، سکرت چت تنها در همان دستگاهی که ایجاد می‌شود قابل استفاده خواهد بود. پروتکل EndToEnd چه در تلگرام، چه در واتس‌اپ و چه در دیگر برنامه‌های مشابه حداکثر امنیت ممکن را برای شما به ارمغان خواهد آورد؛ چرا که پیام‌های رد و بدل شده در گوشی شما و شخص مقابل ذخیره می‌شوند، نه در سرورهای تلگرام. از همین رو امکان دستیابی یا رمزگشایی آن‌ها تقریبا غیر ممکن خواهد بود.
    دومین تفاوت در این نوع از گفتگو، پاک شدن خودکار پیام‌ها است. شما می‌توانید مشخص کنید که پیام‌های ارسالی ۵ ثانیه بعد از خوانده شدن به‌طور خودکار حذف شوند تا امکان سوءاستفاده از آن‌ها به حداقل برسد. این زمان قابل شخصی‌سازی است.
    تفاوت سوم این است که در این نوع چت به دلایل امنیتی، گرفتن اسکرین‌شات به فرد مقابل اطلاع داده می‌شود. اگر اهل اسکرین‌شات گرفتن از پیام‌ها هستید بهتر است در سکرت‌ چت‌ از این کار منصرف شوید؛ چرا که به‌محض انجام این کار، پیغامی مبنی بر اینکه شما از صفحه‌ی گفتگو عکس‌برداری کرده‌اید برای شخص مقابل ارسال خواهد شد.
    تفاوت چهارم عدم اجازه برای فوروارد کردن پیام‌های ارسالی شما است. البته همچنان می‌توانید پیام‌هایی را از بیرون به داخل سکرت چت فوروارد کنید اما قادر به فوروراد کردن پیام یا فایلی از داخل سکرت چت به بیرون نخواهید بود.

4) ساختن گروه و همچنین امکان اضافه کردن افراد در گروه یا حذف کردن آنها از گروه

5) امکان اضافه کردن مدیر به گروه

6) ایجاد سوپر گروه برای گروه هایی که عضو بالای 3000 تا می خواهند داشته باشند

7) ایجاد کانال: فرق گروه با کانال در این است که در گروه همه افراد عضو شده می توانند به دلخواه پست بگذارند اما در کانال فقط مدیر کانال پست گذاشته و بقیه از پست های مدیر دیدن می کنند. البته اگر مدیر به شخصی مدیریت بدهد او نیز می تواند در کانال پست قرار بدهد.

    ساخت کانال به دو صورت عمومی و خصوصی امکان‌پذیر است. اگر کانال خود را به‌صورت عمومی بسازید، کانالتان در بخش جستجوی تلگرام نمایش داده خواهد شد؛ اما اگر حالت خصوصی را برای آن انتخاب کنید، کانال شما تنها توسط یک لینک عضویت قابل دسترسی خواهد بود و در جستجوهای عمومی نمایش داده نخواهد شد.
    آدرس‌دهی به کانال نیز به دو شکل آیدی و لینک جوین امکان‌پذیر خواهد بود. تفاوت آیدی و لینک عضویت در این است که با انتشار آیدی، کاربر می‌تواند ابتدا کانال شما را مشاهده کند و سپس در صورت تمایل عضو آن شود. اما با انتشار لینک عضویت، کاربر ابتدا باید در کانال شما عضو شود تا بعد از آن قادر به مشاهده‌ی مطالب و پست‌های شما باشد. برای دریافت لینک جوین، به پروفایل کانال و سپس بخش Members مراجعه کنید. گزینه‌ی Invite Via Link را لمس کنید تا به لینک جوین کانال دسترسی داشته باشید.

8) یک سری امکانات کلی از جمله پاسخ دادان به پیام ها، ارسال پیام های یک شخص،گروه یا کانال برای اشخاص، گروه ها یا کانال های دیگر. بی صدا کردن کانال یا گروه اشخاص. ویرایش پیام های ارسال شده، حذف پیام های ارسال شده یا ارسال عکس و صدا و استیکر و ویدیو.

9) تغییر دادن کیفیت ویدیو ارسالی

10) استفاده از فضای ابری در تلگرام:

مطمئنا در میان انبوه پیام‌هایی که روزانه در گروه‌ها و کانال‌ها مشاهده می‌کنیم، موارد زیادی مورد علاقه‌ی ما هستند که دوست داریم آن‌ها را ذخیره کنیم تا بتوانیم در آینده دسترسی ساده‌تری به آن‌ها داشته باشیم. تلگرام در آپدیت‌های گذشته فضای شخصی نامحدودی در اختیار کاربران قرار داده است که کاربر می‌تواند تمام موارد دلخواه خود را به آن ارسال کند و از ماندگاری دائمی آن‌ها (تا زمانی که اکانت شما سالم بماند) اطمینان خاطر پیدا کند. برای دسترسی به این بخش کافی است منوی کناری تلگرام را به داخل بکشید و سپس روی آیکون ابر که جلوی نامتان وجود دارد، لمس کنید. به این ترتیب به فضای خصوصی خود که به‌صورت یک چت یک‌طرفه با خودتان است، دسترسی خواهید داشت.

از این پس اگر پیامی متنی یا یک عکس یا ویدیو مشاهده کردید که قصد نگهداری آن را داشتید، کافی است پیام مورد نظر را برای این چت که با عنوان YOU در لیست چت‌های شما وجود دارد، فوروارد کنید. نکته‌ی جالب این بخش، ماندگاری دائم فایل‌ها است؛ به‌طوری که حتی اگر پیام مورد نظر از کانال یا گروه مورد نظر حذف شود نیز همچنان در فضای ابری شما موجود و قابل استفاده خواهد ماند.


11) پین کردن: یکی از اشکالاتی که بعد از تولد کانال‌ها در تلگرام مشاهده شد و تاکنون نیز فکری به حال آن نشده است، نمایش یکجای چت‌ها، گروه‌ها، کانال‌ها و ... است؛ به‌طوری‌که باعث می‌شود وقتی تلگرام را اجرا می‌کنید، با انبوهی از بی‌نظمی و درهم‌ریختگی کانال‌ها، چت‌ها و ... مواجه شوید. همین موضوع باعث خواهد شد بارها و بارها پیام‌های مهمی که دریافت می‌کنیم در میان کانال‌ها و چت‌های دیگر گم شود و متوجه آن‌ها نشویم. تلگرام در نسخه‌های اخیر خود امکانی با عنوان پین کردن چت‌های مهم به بالای لیست اضافه کرده است که اگرچه راه حلی برای بی‌نظمی‌های ذکرشده نیست؛ اما می‌توان به کمک آن، چت‌های مهم خود را همیشه در صدر لیست داشته باشید تا به هیچ‌وجه پیام‌های مهم را از دست ندهید. به کمک این امکان می‌توانید ۵ چت، گروه یا کانال را در بالای لیست گفتگوها پین کنید تا همیشه حتی در صورتی که پیام جدیدی از آن‌ها ندارید در مقابل چشمان شما باشند و امکان نادیده گرفته شدن آن‌ها به صفر برسد. برای این امر کافی است روی گفتگو، گروه یا کانال لمس طولانی کنید و گزینه Pin To Top را انتخاب کنید. در گوشی‌های آیفون نیز برای این کار باید گفتگوی مورد نظر را به سمت چپ بکشید و گزینه Pin را انتخاب کنید.

12) درج نظر سنجی:

در صورتی که ادمین یک کانال تلگرام هستید، یا بنا به هر دلیلی می خواهید در گروهی که عضو آن هستید یک نظرسنجی ایجاد کنید می توانید از 2 ربات بسیار کاربردی در تلگرام استفاده کنید. اگر نظرسنجی شما دارای گزینه های متنی است باید از ربات @Vote، و اگر دارای اموجی است (لایک و دیسلایک) نیز باید از ربات @Like استفاده کنید. استفاده از این دو ربات نیز بسیار ساده است. ابتدا بعد از مراجعه به آن ها روی گزینه Start لمس کنید. سپس دستور ایجاد نظرسنجی جدید را از میان دستورات آماده انتخاب کنید.

حال نوبت به ارسال سوال، عکس یا ویدیوی مورد نظر می رسد که در ادامه می توانید گزینه های مورد نظر خود را به شکل متنی (@Vote) یا به شکل اموجی (@Like) ارسال کنید. بعد از ارسال تمام گزینه های مورد نظر، دستور Done را برای ربات ارسال کنید تا نظرسنجی شما ساخته شود. اکنون کافیست تا گزینه ی Publish را لمس کرده و سپس چت مورد نظر را انتخاب کنید. با وارد شدن به کانال یا گروه مورد نظر، پیامی به صورت خودکار در باکس نوشتاری تلگرام نوشته خواهد شد. چند لحظه منتظر بمانید تا پیش نمایش نظرسنجی را مشاهده کنید. سپس آن را لمس کنید تا نظرسنجی مورد نظر ارسال شود و کاربران دیگر قادر به رای دادن باشند.

13) تغییر دادن تصاویر پس زمینه چت ها: هنگامی که در محیط چت و مشغول گفتگو با دوستانتان هستید یک تصویر زمینه در پشت باکس‌های گفتگو وجود دارد که تلگرام به‌طور پیش‌فرض آن را قرار داده است. خوشبختانه تصاویر دیگری نیز در آرشیو آنلاین تلگرام وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها تلگرام خود را متنوع‌تر از همیشه کنید و برای مثال با استفاده از تصاویر تاریک‌تر، محیط مناسب‌تری برای گفتگو در مکان‌های تاریک مهیا کنید.

14) تغییر دادن تم اصلی تلگرام شما:  اگر از محیط تلگرام خسته شده‌اید می‌توانید با استفاده از تم‌ها و پوسته‌های مختلف، محیط جدیدی برای خود رقم بزنید. برای تغییر تم باید به Setting و سپس بخش Theme مراجعه کنید. در این بخش سه پوسته‌ی پیش‌فرض قرار دارد که عبارتند از تم پیش‌فرض تلگرام، تم آبی و تم Dark برای داشتن تلگرامی تیره و تاریک. اگر خواهان تم‌های بیشتری هستید، می‌توانید با مراجعه به کانال AndroidThemes@ به آرشیوی از پوسته‌ها دسترسی داشته باشید. نحوه‌ی استفاده از تم‌ نیز به این صورت است که بعد از دانلود فایل تم مورد نظر، کافی است روی آن لمس و گزینه‌ی Apply را انتخاب کنید.

15) عدم نمایش زمان آخرین حضور (Last Seen Recently): اگر دوست دارید دوستان شما آخرین زمان بازدید شما از تلگرام را ندانند می تواند از این گرینه استفاده کنید. استفاده از این گزینه به شکل زیر ممکن خواهد بود.

می‌توانید با مراجعه به تنظیمات تلگرام/ بخش Privacy And Security و سپس بخش Last Seen، این امکان را روی NoBody (هیچ‌کس) قرار دهید.

16) Block و Unblock کردن افراد

اگر می خواهید شخص یا اشخاصی امکان برقراری ارتباط با شما را نداشته باشند می توانید از گزینه بلاک استفاده کنید. همچنین در صورتی که می خواهید شخص بلاک شده توسط شما امکان برقرای ارتباط با شما را داشته باشد از گزینه آن بلاک استفاده کنید. همچنین اگر خواستید بدانید شخصی شما را بلاک کرده یا نه به پروفایل یا صفحه‌ی چت با او بروید. اگر تاریخ آخرین بازدید آن شخص به‌صورت Last Seen A Long Time Ago بود و عکس پروفایلی نیز از او قابل مشاهده نبود، آن شخص شما را بلاک کرده است.


17) Report کردن افراد، گروه ها یا کانال های مزاحم: اگر یک فرد ناشناس به شما پیام‌های مزاحمت‌آمیز می‌دهد یا اگر به گروه یا کانالی برخوردید که دارای موضوع و فعالیتی مشکل‌دار بودند، می‌توانید به‌جای بلاک کردن، آن‌ها را ریپورت کنید که تلگرام در صورت لزوم به‌طور کامل آن اکانت یا کانال را حذف کند تا آسیب آن به کاربران دیگر نیز نرسد. برای این امر کافی است بعد از مراجعه به پروفایل چت، گروه یا کانال، از منوی سه‌نقطه، گزینه Report را انتخاب کنید.

18) قرار دادن رمز هنگام وارد شدن به تلگرام: اگر دوست دارید برای اجرای تلگرام رمز عبوری درخواست شود، لزوما نیازی نیست از اپلیکیشن‌های قفل کننده و رمزگذار استفاده کنید. تلگرام در تنظیماتش چنین قابلیتی را با عنوان PassCode جای داده است. برای دسترسی به این بخش به تنظیمات، بخش Privacy And Security و سپس PassCode مراجعه کنید و برای اکانت خود رمز تعیین کنید.

تیم ویراستاری ثبت اصناف

موفق و پیروز باشید

 

برچسب ها : اینستاگرام  معرفی تلگرام ثبت اصناف تلگرام

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3