انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله موبایل رایانه منبع تغذیه یا آداپتور

منبع تغذیه یا آداپتور

منبع تغذیه یا آداپتور
منبع تغذیه یا آداپتور

 یکی از حیاتی ترین بخش کامپیوتر منبع تغذیه است. بدون آن، یک کامپیوتر فقط یک جعبه بی نظیر پر از پلاستیک و فلز است.

منبع تغذیه خط مبدل (AC) را از خانه شما به جریان مستقیم (DC) مورد نیاز رایانه شخصی تبدیل می کند.

مکان منبع تغذیه:
 در یک رایانه شخصی، منبع تغذیه، جعبه فلزی است که معمولا در گوشه کیس قرار دارد. منبع تغذیه از پشت بسیاری از سیستم ها قابل مشاهده است، زیرا شامل فن خنک کننده است.

نام گذاری منبع تغزیه:

منبع تغذیه، اغلب به عنوان "منبع تغذیه سوئیچینگ" نامیده می شود، از تکنولوژی سوئیچر برای تبدیل ورودی AC به ولتاژ DC پایین استفاده می کند. ولتاژ های معمولی ارائه شده عبارتند از:
3.3 ولت- 5 ولت- 12 ولت و3.3 و 5 ولت

مشخصه اصلی منبع تغذیه :

مشخصات اصلی منبع تغذیه در وات است . یک وات محصول ولتاژ در ولت و جریان در آمپر یا "آمپر" است. هنگامی که کامپیوتر را روشن یا خاموش کردید، این سوئیچ ها در واقع جریان برق 120 ولت را به منبع تغذیه کنترل می کنند.

دکمه روشن و خاموش در منبع تغذیه:

امروز با فشار دادن دکمه پاور،برق را روشن می کنید و دستگاه را با یک گزینه منو خاموش می کنید. این قابلیت ها چند سال پیش به منبع تغذیه استاندارد اضافه شد.
 سیستم عامل می تواند یک سیگنال را به منبع تغذیه ارسال کند تا آن را خاموش کند. این دکمه یک سیگنال 5 ولت را به منبع تغذیه ارسال می کند تا زمانیکه به آن روشن شدن می گویند.
منبع تغذیه همچنین دارای یک مدار است که 5 ولتاژ را تامین می کند، VSB به عنوان "ولتاژ آماده به کار" حتی زمانی که به صورت رسمی خاموش است، به طوری که دکمه کار خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی سوئیچر به صفحه بعدی مراجعه کنید.

منع تغذیه در گذر زمان:

با گذشت زمان، حداقل 6 منبع تغذیه استاندارد برای رایانه های شخصی وجود دارد . به تازگی، صنعت با استفاده از منابع قدرت مبتنی بر ATX مستقر شده است.
 
واین  یک مشخصات صنعت است که  این معنی است که منبع تغذیه دارای خصوصیات فیزیکی است که به یک مورد استاندارد ATX و ویژگی های الکتریکی برای کار با یک مادربرد ATX متصل می شود.

کابل های برق تغذیه کامپیوتر از اتصالات استاندارد شده و کلید شده استفاده می کنند که اتصال آن ها را غیر ممکن می سازد. همچنین تولید کنندگان فن اغلب از اتصال دهنده های مشابه به عنوان کابل های قدرت برای درایو های دیسک استفاده می کنند، به این ترتیب فن به راحتی 12 ولت نیاز دارد. سیمهای رنگی و استانداردهای صنعت، این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند که انتخاب های زیادی برای منبع تغذیه جایگزین داشته باشند

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3