انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه
پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه نام جراحی زیبایی های برجسته سازی و اصلاح حالت دو عضو گونه و چانه می باشد .

پروتز گونه

می توان برای برجسته کردن و هارمونیک  کردن گونه ها از پروتز دائمی گونه استفاده کرد ، انواع مختلفی از پروتز گونه وجود دارد که شایع ترین آنها پورکس و سیلیکون است.

می توان با برش پلک تحتانی یا برش داخل دهان آنها را کارگزاری کرد و سپس در محل با استفاده از پیچ فیکس کرد .

این روش باعث می شود که گونه های شما هماهنگی و استحکام بیشتری داشته باشد . گاهی اوقات برای نشان دادن برجستگی گونه مقداری از قسمت های چاق زیر گونه برداشته می شود . در بعضی موارد ممکن است از سیلیکون پروتز نیز استفاده شود چون نسبت به موارد دیگر اهمیت بیشتری دارد .

دکتر عباسی در توصیه به پروتز گونه به بیمارن مقداری سخت گیر است . دلیل آن هم احتمال عوارض ناخواسته آن است . عفونت ، غیر قرینه بودن و احتمال جابجایی با ضربه از مهمترین آنها است. یک جایگزین خوب ولی موقت برای پروتز گونه تزریق چربی است که بخصوص در خانم ها نتیجه خوبی دارد.

پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه

پروتز چانه

در مواردی که فک تحتانی در مقایسه با فک فوقانی موقعیت عقب تری دارد و چانه برجستگی کافی ندارد می توان از پروتز چانه استفاده کرد . این مساله بخصوص در مورد بیمارانی که تمایل به انجام رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی دارند و فک عقب رفته ای نیز دارند سبب هارمونیک تر شدن کل صورت و حصول نتیجه زیبایی شناختی قابل توجهی می شود .

می توان عمل جراحی رینوپلاستی و پروتز چانه را با هم انجام دهد . کارگزاری آن از طریق برش داخل دهان یا پوست زیر چانه است .

دکتر عباسی از نوع سیلیکونی آن استفاده می کند و به دلیل احتمال اندک عوارض این عمل را به کسانی که برای جراحی زیبایی مراجعه کرده اند ولی فک تحتانی کوتاهی  دارند توصیه می کند .

جراحی اصلاح چانه به صورت سرپایی و با یک آرام بخش وریدی انجام می شود . پس از کمی استراحت بعد از عمل جراحی می توانید مرخص شوید .

مطالب مرتبط3

3

3

3