انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله پزشکی سلامت پولیپ بینی

پولیپ بینی

پولیپ بینی
پولیپ بینی

پولیپ بینی رشد مخاط حفره بینی و سینوس های اطراف بینی به شکل برجستگی صورتی کم رنگ است که اغلب با آلرژی و گاهی با آسم همراه است .

پولیپ های کوچک اغلب بدون علامت هستند و نیاز به درمان هم ندارند . در مواردی که پولیپ بزرگ شود علائمی ایجاد می شود که این علائم بر اثر انسداد در دهانه سینوس و انسداد حفره بینی ایجاد می شود . نباید پولیپ بینی را با بزرگی شاخک های تحتانی بینی که معمولا ثانویه به انحراف بینی به وجود می آید ، اشتباه گرفت . بر خلاف پولیپ شاخک های بزرگ شده ، در لمس حس دارند و فشار روی آنها باعث ایجاد درد می شود .

علائم پولیپ بینی

  • انسداد بینی
  • احتقان و گرفتگی بینی
  • عطسه
  • ترشح ته حلق
  • درد صورت
  • آبریزش بینی
  • کاهش حس بویایی
  • از دست رفتن حس بویایی
  • خارش اطراف چشم
  • و عفونت سینوزیت مزمن از جمله علایم پولیپ بینی است

 

پولیپ بینی

پولیپ بینی

بسیاری از بیماران دچار پولیپ بینی ، علائم آلرژی از قبیل عطسه ، آبریزش و گرفتگی بینی دارند . تعدادی از این بیماران علائم آسم تنفسی هم پیدا میکنند . درصد کمی هم از بیماران دچار پولیپ بینی ، حساسیت شدید به آسپرین دارند .

بدلیل تجمع مایع داخل سینوس ها بر اثر انسداد دهانه خروجی سینوس ها ، سینوزیت مزمن یافته شایعی در بیماران مبتلا به پولیپ است .

راه های درمان

درمان به دو بخش درمان دارویی و درمان جراحی تقسیم می شود . اکثر بیماران به درمان دارویی پاسخ می دهند و بیماری آنها کنترل می شود ولی به طور کامل درمان نمی شوند بنابراین ممکن است این بیماران برای مدت قابل توجهی نیاز به مصرف دارو داشته باشند .

جراحی در مورد پولیپهای وسیع ، که به درمان دارویی پاسخ نمی دهند قابل انجام است و عمدتا به وسیله آندوسکوپ ، پولیپها تخلیه می شوند . درمان جراحی نیز احتمال عود دارد . بنابراین بیشتر این بیماران هم ، باید پس از جراحی از دارو استفاده کنند .

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3