انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله علم و فناوری کاغذ

کاغذ

کاغذ
کاغذ

کاغذ : کاغذ یک ماده نازک است که  با فشار دادن با  فیبرهای مرطوب از پالپ سلولز حاصل از چوب، یا گیاهان به وجود می آید و سپس با دستگاه های اتوماتیک  آنها را به ورقه های قابل انعطاف و  خشک تبدیل  می کنند.

موارد استفاده از کاغذ :

ـ نوشتن (نوشتن بر روی برگه و..)
ـ چاپ(چاپ کتاب )
ـ بسته بندی(مانند  جعبه های کارتونی)
ـ تمیز کردن( دستمال کاغذی)

 
تاریخچه فرایند کاغذ :

 فرایند تولید کاغذ پالپ در چین در اوایل قرن 2 میلادی، احتمالا در اوایل سال 105 میلادی  توسط هیونگ Cai Lun  ساخته شده است.


توسعه کاغذ :

توسعه کاغذ  و کاربرد های آن  از چین به  خاورمیانه و سپس اروپا منتقل شد و سپس  در هر منطقه  کارخانه کاغذ سازی ساخته شد. و همچنین در سال 1844، چارلز فانتی، مخترع کانادایی و آلمانی F. G. Keler به طور مستقل فرایندهای پیرامون فیبرهای چوب را توسعه داد.


صنعتی شدن کاغذ :

قبل از صنعتی شدن تولید کاغذ، شایع ترین منبع فیبر، الیاف بازیافت شده از منسوجات بود که به نام جورابه  شناخته می شد  ولی امروزه با پیشرفت کارخانجات  اغلب با مواد اولیه بازیافتی  کاغذ تولید میکنند و یکی از مهمترین مواد مورد استفاده  کاغذ های بازیافتی است که بشکل کاغذ کاهی چاپ میشود.


تولید خطر ساز کاغذ :

یکی از راه های نادرست تولید کاغذ قطع درختان است که امروزه اغلب کارخانه ها به آن اتکا کرده اند و این قطع درختان پیامد هایی چون تغیر آب و هوا و گرم شدن کره زمین و در نتیجه بخطر افتادن حیات در پی دارد.

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3