انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله اخبار کانتینر چیست ؟

کانتینر چیست ؟

کانتینر چیست ؟
کانتینر چیست ؟

کانتینر نام جعبه های مکعب آهنی می باشد که معمولا ساخت شرکت های بزرگ برای حمل و نقل دریایی می باشد.

کلا هدف از تولید کانتینر ساخت محفظه ای می باشد که از نظر آبندی کاملا ایزوله بوده تا بتوان در کشتیرانی با آن کالا ها و محصولات مختلف را حمل و از کشوری به کشور دیگر انتقال داد.این کانتینر باید دارای مقاومت بسیار بالایی باشند تا در هنگام جابجایی ها یا برخورد کانتینر ها با یکدیگر هنگام بارگیری و تخلیه در کشتی به کالا های درون آن آسیبی وارد نگردد.

کانتینرها در اندازه های مختلف موجود می باشند که عمدتا آنها را بر اساس فوت دسته بندی می کنند، از اندازه های رایج این کانتینر ها به ۲۰ فوت و ۴۰ فوت می شود اشاره کرد .

 در کشور عزیزمان ایران بیشتر کانتینرها در اندازه  ۲۰ فوت تولید و استفاده می شود زیرا این اندازه استاندارد برای استفاده در کامیون و کشتی ها در ایران و بیشتر کشورها می باشد.

عواملی که باعث می شود کانتینر ها طرح های خاص داشته باشند شامل شکل ، اندازه ، ساختمان مادی و یا سایر خصوصیات فیزیکی یک محموله است . به عنوان مثال برخی محموله ها فاسد شدنی هستند و نیاز دارند که کانتینر مجهز به سیستم خنک کننده باشد.

برخی دیگر نیز نیاز به دمای معین و ثابت دارند. برای پاسخ گویی به تمامی نیازها سیستم طراحی و ساخت کانتینرها دائما در حال بهبود و بهسازی است.

مزایای حمل کالا با کانتینر

  1. کاهش خسارت ناشی از شکستگی ، خراب شدن یا سرقت کالا
  2. کاهش هزینه های بسته بندی ، تخلیه و بارگیری کالا
  3. حمل یکجای کالا در کانتینر با توجه به ظرفیت آن
  4. حمل با کانتینر امکان تحویل کالا را از محل تولید به مصرف ممکن میسازد (Door to Door)
  5. حمل با کانتینر سرعت کار بار گیری و تخلیه را افزایش می دهد
  6. کاهش کنترل های مرزی

کانتینر چیست ؟

معایب حمل کالا با کانتینر

  1. عدم توازن همیشگی بین صادرات و واردات بین دو نقطه . بیشتر اوقات کانتینر ها باید مسیر بازگشت را به صورت خالی طی کنند
  2. استفاده از کانتینر برای کالاهای کمتر از ظرفیت مربوط مقرون به صرفه نیست
  3. نیاز به سرمایه گذاری سنگین از نظر ایجاد تجهیزات تخلیه و بارگیری بندری دارد

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3