انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا بتوانیم بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه کنیم.

واحد پشتیبانی ثبت اصناف
صفحه اصلی article-مقاله اخبار کانکس چیست ؟

کانکس چیست ؟

کانکس چیست ؟
کانکس چیست ؟

کانکس به یک بنای قابل حمل گفته می‌شود . در واقع وجه تمایز یک بنای سنتی و کانکس قابلیت حمل کانکس می باشد و در مواقعی که امکان ساخت بناهای سنتی نباشد از کانکس استفاده میشود .

کانکس در تعریف کلی عبارت است از یک سازه پیش ساخته که در زبان های مختلف به آن شلتر shelter و به انگلیسی conex گفته می شود.

کانکس‌ها به دو دسته  عمده تقسیم می شوند

سیار (چرخ دار) : این نوع کانکس ها به طور مستمر در حال جابجایی می‌باشند .

ثابت : کانکس های ثابت برای یک مدت زمان خاص در یک مکان می‌ماند.

کاربرد کانکس

کانکس دارای کاربرد های مختلفی بوده اما ایده اولیه آن برای استفاده به عنوان سکونت گاهی موقت که بصورت سریع ساخته و در محل مستقر شود بوده است که با گذشت زمان کاربری هایی مانند کانکس فروشگاهی و خدماتی نیز به آن افزوده شده است.

در ایران استفاده از کانکس کاربرد های مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها استفاده برای اسکان سریع آسیب دیدگان زلزله می باشد که در زلزله پائیز سال ۱۳۹۶  کرمانشاه این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفت و خیریرین زیادی گرد هم آمده و یک کمپین برای جمع آوری کمک های مردمی برای خرید کانکس و اهدا به شهر کرمانشاه تشکیل دادند.

 

کانکس چیست ؟

مزایای کانکس

  • چون به صورت انبوه در کارخانه‌ها ساخته می‌شود ساخت آنها سریع و مقرون به صرفه است
  • مقاومت بسیار بالا در مقابل زلزله
  • قابلیت اجرای انواع طرح ها برای کاربری های مختلف
  • امکان جابجایی
  • قابلیت فروش مجدد مستقل از زمین در مقایسه با بناهای سنتی که خرید و فروش آن وابسته به زمین محل ساخت آنها است
  • به دلیل استفاده از عایق های مناسب در جداره های کانکس اتلاف انرژی در آنها به حداقل رسیده

در کنار مزایای کانکس ما به معایب آن هم می پردازیم تا به صورت بیطرفانه یک دید کلی و درست از این سازه را در اختیار شما قرار دهیم .

معایب کانکس

  • کاهش قیمت هنگام فروش کانکس دست دوم : معمولا کانکس دست دوم دارای کاهش قیمت ۳۰ درصدی نسبت به قیمت نو خواهد بود
  • محدودیت در ابعاد : این موضوع تا حد زیادی از طریق ساخت چند تکه سازه حل شده اما در برخی موارد اجرای پلان هایی با اشکال غیر متعارف با محدودیت های حمل روبرو می شود.
  • محدودیت در ارتفاع بدلیل جابجائی
  • محدودیت طرح : اجرای اشکال خاص یا مصالحی خاص که ممکن است با روش های سنتی بنایی بتوان اجرا نمود اما به علت محدودیت نتوان آنها را با کانکس اجرا نمود.

مطالب مرتبطمجموعه ساختمانی شیک و پیک

دکوراسیون منزل و بهترین طراحی داخلی منزل ایرانی و تزئینات داخلی منزل و اتاق خواب عروس در تهران با قیمت ارزان از لحاظ ظاهری بین اصطلاحات “معماری ساختمان ” ، ” طراحی داخلی” و ” دکوراسیون منزل ” تفاوت وجود دارد. تمایز و فرق بین حرفه های مختلف چیست؟ این تمایز بست ...

بیشتر بخوانید »

تعمیر و نصب کرکره برقی

نصب انواع درب های کرکره برقی در تهران با قیمت ارزان شرکت ما نزدیک به یک دهه است که با به کار گیری  مهندسین برق و نیروهای خبره در زمینه نصب کرکره برقی در تهران و سایر شهرهای کشور میتواند این ادعا را داشته باشد که به یکی از بزرگترین مجموعه ها در این زمینه تبدیل شده است . جهت نصب ...

بیشتر بخوانید »

فروش انواع واتراستاپ ( واتر استاپ )

سایت خرید واتراستاپ با قیمت ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور فروش جدیدترین مدل های واتراستاپ با قیمت بسیار مناسب و ارزان در تهران و ارسال به سراسر کشور توسط مجموعه ساختمانی شیک و پیک . جهت خرید واتراستاپ با انواع متراژ و ابعاد و کیفیت اصل و اورجینال میتوانید با شماره تماس ...

بیشتر بخوانید »

3

3

3